Wózki widłowe – kupić czy wynająć?

Jest to zapewne najczęściej zadawane pytanie, kiedy stwierdzimy, że jest to niezbędny sprzęt dla sprawnego działania naszej firmy. Różnorodność asortymentu dostępna na stronach producentów i importerów wózków widłowych, jak np. www.Lemarpol.eu , daje nam ogrom możliwości.

  • Rozpoczynając działalność gospodarczą, zakup całej floty takiego sprzętu jest często niemożliwy. Więc aby zbytnio nie obciążać naszego budżetu, jeszcze raz przemyślmy, czy zakup jest dobrym pomysłem. Wózki widłowe oferowane na wynajem, niczym nie odbiegają jakością, czy też możliwościami technologicznymi.
  • Kolejnym aspektem, który powinniśmy przemyśleć jest eksploatacja. Jeżeli w naszej działalności wózki widłowe nie będą nieprzerwanie i intensywnie eksploatowane, wynajęcie może okazać się znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, niż zakup.
  • Zakup tego typu sprzętu będzie oszczędnością wówczas, gdy w naszej działalności wykorzystujemy jeden model i to bardzo intensywnie.
  • Nawet najprostsze wózki widłowe wymagają stałego monitorowania i konserwacji, a w związku z tym dochodzą nam kolejne koszty, gdyż musimy zatrudnić, bądź nająć wykwalifikowanych pracowników, którzy zajmą się serwisem naszych urządzeń. Przy wynajmie wózków oszczędzamy sobie takich problemów i związanych z nimi wydatków.