Wady nowoczesnych domów

 

Dla większości osób nowoczesne domy to przede wszystkim zalety. I nie ma co ukrywać te domy są bardzo ładne, a przy tym często stosunkowo tanie w budowie, oraz utrzymaniu. Według mnie istnieje znacznie więcej argumentów za tym by wybrać nowoczesny dom, niż przeciwko temu żeby to zrobić. Podobnego zdania są również osoby, które budują domy, ponieważ jak twierdzi ekspert z https://homekoncept.com.pl/product-category/dom/projekty-domow-nowoczesnych/ nowoczesne domy cieszą się coraz większą popularnością.

 

Ja natomiast w tym artykule postaram się wytknąć jakieś wady, tym z pozoru idealnym budynkom.

 

Czy nowoczesne domy mają wady?

 

Z całą pewnością i pod spodem znajdziesz listę całkowicie subiektywnych wad jakie one posiadają:

 

  • Prostota i minimalizm – dla większości osób to zaleta, jednak jeżeli lubisz ozdobny typ architektury, to będziesz zawiedziony projektami nowoczesnych domów, prawdopodobnie będą one dla Ciebie zbyt proste. Dlatego jeżeli lubisz różnego rodzaju dekoracje, to odpuść ten rodzaj budynków.
  • Przeszklone pomieszczenia – dla jednych to zaleta, ponieważ wyglądają pięknie. Dla innych wada ograniczająca prywatność. Jeżeli cenisz sobie bardziej prywatność niż wygląd, to z pewnością w nowoczesnym domu nie będziesz czuł się komfortowo
  • Kolorystyka – oczywiście kolor zawsze możesz zmienić. Jednak dla wielu projekty nowoczesnych domów nieodłącznie wiążą się z odcieniami szarości i w innych kolorach nie wyglądają tak korzystnie. Jeżeli jesteś podobnego zdania i chcesz mieć dom w innym kolorze to pozostaje Ci inny rodzaj domu

 

To kilka wad jakie posiadają nowoczesne domy, jednak dla większości osób to nie są żadne wady. Wolą oni prostotę nad różnego rodzaju dekoracje, prywatność również nie jest dla nich problemem. A nawet jeżeli to będą dla nich wady, to dla nich nowoczesny styl budowania posiada o wiele więcej zalet.

 

Jednocześnie pamiętaj, żeby wybierając projekt domu kierować się tym co Tobie się podoba.