Odbojnice w codziennym życiu

 

Bardzo często przechodzimy obok pewnych rzeczy i nawet nie zwracamy na nie uwagi. Zobacz na to co zawiera sklep www.henkar.pl . Znajdziesz w nim różnego rodzaju odbojnice. Są to przedmioty, których celem jest zabezpieczać np. parking, albo różnego rodzaju słupy. Jednocześnie znajdziesz je również przy wielu drogach. W większości przypadków odbojnicami jest to co ludzie nazywają barierkami.

 

Po co odbojnice przy drogach?

 

W większości przypadków znajdziesz je przy bardziej ruchliwych chodnikach, oraz przy przejściach dla pasów. Zauważyłem, że dzięki odbojnicom przy drogach bezpieczeństwo rośnie na dwa sposoby:

 

  • Piesi są chronieni przed uderzeniem samochodu.
  • Piesi nie mogą przechodzić w miejscach niedozwolonych.

 

W niektórych sytuacjach mam wrażenie, że odbojnice zostały postawione tylko i wyłącznie z drugiego powodu. Jednak jest on równie ważny – z punktu widzenia kierowcy nie ma nic gorszego niż pieszy nagle przebiegający przez ulicę.

 

Dlatego też dzięki odbojnicom bezpieczniej mogą czuć się zarówno piesi, ponieważ są oni chronieni i jeżeli dojdzie do jakiegoś wypadku to znacznie mniej na nim ucierpią.

 

Jednocześnie o wiele pewniej mogą czuć się kierowcy – nie są oni narażeni na to, że piesi będą przechodzić przez drogę w innych miejscach niż wyznaczone do tego. Dzięki temu jest o wiele mniej ryzykownych i niebezpiecznych sytuacji na polskich drogach.